pl   en

Ewa Murawska

Projekty

V Międzynarodowy Festiwal Fletowy


Międzynarodowa Konferencja Fletowa


IV Międzynarodowy Festiwal Fletowy


III Międzynarodowy Festiwal Fletowy


Międzynarodowa Akademia Fletowa / II Międzynarodowy Festiwal Fletowy


I Międzynarodowy Festiwal Fletowy


100 Young Talents


Together in Music


International Mobility


Open Days 2009


Together in Music
Icelandic and polish flute music
Polska - Islandia 2009

Projekt Together in Music obejmował półroczną współpracę instytucjonalną pomiędzy Akademią Muzyczną im. I.J. Padrewskiego w Poznaniu, a Tónlistarskólinn í Reykjavík /The Reykjavík College of Music w Reykyavíku, w okresie 1 stycznia 2009 - 1 lipca 2009. Projekt zrodził się z wiary, iż kultura jest najlepszym środkiem do budowania wzajemnego szacunku oraz dialogu pomiędzy Polską i Islandią.

Współpraca obu uczelni w ramach projektu Together in Music polegała na organizacji kursów fletowych, wykładów poświęconych muzyce obu krajów oraz koncertów z muzyką polską i islandzką.

Kluczowym punktem projektu było wydanie publikacji w postaci płyty CD, zawierającej fletową muzykę polską i islandzką, skomponowaną przez czołowych kompozytorów z obu krajów (T. Szeligowski, H.M. Górecki, P.Sigurbjörnsson, A.H. Sveinsson).
  

Projekt realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

stat4u